Rezultate

În ultimii ani, am participat la peste 190 de competiţii în cadrul cărora am reuşit să mă clasez pe podium la peste 70% dintre ele.

Cele mai recente rezultate arată în felul următor:

2018:

Highlights:

  • Campion National XCO 2018 General Amatori.
  • Vicecampion in Cupa Nationala de XCO dupa cele 4 etape.
  1. Dracula Night Run Challenge – Locul 6 categorie
  2. Campionatul Mondial de Winter Triathlon – Locul 3 in categoria 19-29 ani.
  3. Lunca Timisului CX Cup – Locul 3 general
  4. Lunca Timisului Maraton – Locul 9 categorie
  5. Roca Lipova Mtb – ( probleme tehnice )
  6. Avrig XCO & XCT
  7. CN XCM 1 – Avrig Bike Challenge – Locul 1 general amatori
  8. Thassos Road Tour – Locul 4, 19-29 ani.
  9. Turul Devei – Contratimp – Locul 3, 19-29 ani.
  10. Turul Devei – Fond 100 km – Locul 2, 19-29 ani.
  11. Drumul Regelui – Locul 3, 19-29 ani.
  12. UMF Bike Days – XCO – Locul 2
  13. UMF Bike Days – Maraton – Locul 2
  14. CN XCM 2 – Faget Marathon – Locul 1 general amatori
  15. Campionat National XCE – Locul 4 general amatori
  16. CN XCO 1 – Cluj – Locul 2, general amatori
  17. Karst Isverna Mtb Race – Locul 3 general
  18. CN XCM 3 – Vidraru Bike Challenge – Locul 6, 19-29.
  19. CN XCO 2 – Campulung Muscel – Locul 2 general amatori
  20. Trofeul Lupii Dacilor – Locul 1, 19-29 ani.
  21. Campionatul National XCO – Locul 1 general amatori
  22. Geiger Mtb Challenge 80 km – Locul 4, 19-29 ani.
  23. CN XCO 3 – Herneacova – Locul 3 general amatori
  24. CN XCO 4 – Zemes – Locul 2 general amatori
  25. Maraton Miercurea Ciuc 70 km – Locul 2, 19-29 ani.
  26. Carpathian Mtb Epic – Locul 10 general amatori
  27. CN XCM 4 – Explorer Mtb Challenge 70 km – Locul 2 general amatori
  28. Tarnaveni Maraton – Locul 3, 19-29 ani.
  29. Medias Bike Maraton 70 km – Locul 2, 19-29 ani.
  30. Arad Bike Challenge 70 km – Locul 3, 19-29 ani.
  31. Campionatul National Maraton ( eroare de marcaj )
  32. Mtb Cup Timisoara – Locul 2 general
  33. CN XCM 5 – TCH Deva – Locul 1 general amatori

2017 – primul sezon de ciclism full-time dupa 2 ani fara antrenamente.

  • Locul 6 – Lunca Timisului
  • Locul 4 – Thassos Road Cup
  • Locul 5 – Drumul Regelui
  • Locul 1 General – Cozia Mtb 52km
  • Locul 4 Elite – Liman Bike Race
  • Locul 1 General – Muntele mic Vertical Race
  • Locul 2 General – Cheile Nerei traseu lung
  • Locul 4 – Baia Mare 80 km
  • Locul 3 – Moneasa Maraton 65 km
  • Locul 6 – Imprezzio Global traseu lung
  • Locul 1 General – Ineu MTB
  • Locul 3 – Cupa Max Ausnit
  • Locul 2 – Herneacova XCO
  • Locul 4 – Geiger Maraton 80 km
  • Locul 150 – Transilvania Bike Trails 80 km
  • Locul 2 – Mtb Dumbravita
  • Locul 3 – Mamut Bike Race tura lunga
  • Locul 1 – Mtb Timisoara
  • Locul 2 – Medias Bike Maraton tura lunga
  • Locul 1 General – Ponoarele Mtb tura lunga
  • Locul 2 – Baru Mtb
  • Locul 3 – Duathlon Baru
  • Locul 1 – Contratimp Petrila
  • Locul 1 – Cross Petrila
  • Locul 1 – XCO Coroana Cetatii Deva
  • Locul 4 – TCH Deva
  • Locul 3 General – Pietroasa Mtb
  • Locul 15 (neoficial) – Metal Enduro
  • Locul 3 – Arad CX Cup
  • Locul 1 General – Duathlonul Cornesti
  • Locul 6 – Lunca timisului CX
  • Locul 2 – Amatori -Napo Cup
  • Locul 4 General – Triathlon Arad

2016

  • Locul 2 (19-29 ani) – Cupa Concordia.

2015

  • Locul 2 – Moneasa Maraton 66 km.
  • Locul 3 (Elite) – DHS Corvin Maraton 80 km.
  • Locul 2  – Cheile Nerei 65 km.
  • Locul 2 – Cupa Concordia.
  • Locul 2 – Pietroasa Mtb.

2014

1. Loc 2 ELITE – Prima Pedala Arad
2. Loc 2 General – Pietroasa MTB
3. Loc 2 General – Petrosani Bike Challenge
4. Loc 4 – Thassos Road Cup
5. Thassos MTB Cup
6. Loc 1 General – Cozia MTB
7. Loc 1 General – Drumul Regelui
8. Loc 1 General – Pestera Romanesti MTB – WBT
9. Loc 2 General – Cheile Nerei MTB
10. Loc 2 General -Bike Sim
11. Loc 5 Elite – Arsenal Park – West Bike Tour
12. Loc 3 General -Gurasada – WBT
13. Tarcu Marathon – WBT
14. Loc 2 General -Baia Mare Marathon
15. Loc 1 General – Panorama Bike Tour
16. Loc 1 19- 29 – Moneasa Marathon
17. Loc 2 19-29 – Cupa Concordia – WBT
18. Loc 5 – Max Ausnit
19. Vicecampion ( loc 2 ) – Campionatul National XCO
20. Loc 3 – Paltinish Stage Race
21. Loc 2 – Geiger MTB
22. Loc 5 – Racing Bike Pro Siria – WBT
23. Loc 38 – Campionatul National XCM (probleme tehnice)
24. Loc 2 – Racing To the TOP – WBT
25. Loc 5 – Deva MTB
26. Loc 5 – Maratonul Olteniei
27. Faget Marathon
28. Loc 14 General – Red Bull Moontime bike
29. Probikers Oradea
30. Loc 10 – Triathlonul Aradului

        Rezultate 2013
Loc 1 Cozia Mtb 50 km – la general
Loc 1 Moneasa Mtb 70 km– 19-29 ani
Loc 2 Cupa concordia – ELITE
Loc 2 Tusnad Maraton 50 km – General
Loc 2 Geiger Maraton 50 km– General
Loc 2 Arad Race – 51 km – General
Loc 2 Semenic XCO – Elite
Loc 3 Gurasada Park – General
Loc 6 Campionatul National
Loc 4 Baia Mare 50 km – General
Loc 5 Maratonul Olteniei – < 30 ani

Rezultate 2012
Loc 2 Cupa 1 decembrie ELITE
Loc 15 Novi Sad Serbia ELITE
Loc 20 XCO Cluj ELITE
Loc 3 Thassos Grecia MTB 16-29
Loc 4 Thassos Grecia Sosea 16-29
Loc 3 Banat Marathon 19-29 ani
Loc 3 Arad Bike Race 19-29 ani
Loc 4 Liman Bike Race ELITE
Loc 4 Concordia ELITE
Loc 4 Campionatul National

2011

Cupa Cetatilor-Loc1
Defileul Jiului-Loc 1
Baia Mare-14-29 ani-Loc 1
Dracula Bike Fest-16-29 ani-Loc 1
DHS Corvin Marathon-16-29ani-Loc2
Marathon Medieval Medias-50km-Loc 2
Banat Marathon-55km-Loc2
Transalpin Marathon-Loc 2
Predeal Trophy-Loc 2
Prima Evadare-Loc3
Cupa Concordia-16-35 ani-Loc 3
Geiger Challenge-45km-Loc3
Tarcu Marathon-16-29 ani-Loc4
Maros Marathon-Loc 3
Tusnad Marathon-Loc4
Nationale XCO -Loc 7
Nationale Marathon-Loc 4

2010-Campion national juniori(amatori).

Liman Bike Race-35km-Loc 1
XCO Cup Cluj-Loc 2
Cupa Concordia-Loc 1
Lornion Cup-XCO-Loc 1
Arsenal Cup-Loc 1
Padurea Verde-Loc1
XCO Brasov-Loc1
Banat Bike Marathon-60km-Loc3
Marathon Medieval Medias-50km-Loc4
Maros Marathon-50km-Loc2
Sinaia UpHill-vf.Babele-Loc2
Neuzer Bike-50km-Loc2
Triathlon Mamaia-Olimpic-Loc1
Romanian Grand prix xco/xcm- loc 1 respectiv loc 2.(cat. Juniori amatori)

2009

Liman Bike Race – loc 3
Banat Marathon-30km – loc 3 general / 1 categorie
Geiger Maraton – 45 km – loc 17
Maros Marathon – 50 km – loc 10

2008

Banat Maraton – 30 km (abandon)